wtorek, 19 stycznia 2021

Podsumowanie tygodnia 11-17.01.2021 plus zabawa u Ani

Nie napiszę nic odkrywczego, jeżeli powiem, że tydzień upłynął mi głównie na odśnieżaniu, zabawach w śniegu i robieniu zdjęć J Wspaniale jest, gdy taka zima pełna śniegu, mrozu do nas przychodzi.

Nie tylko nasz synek, ale i my ogromnie cieszyliśmy się z podglądania jak nasze koty próbowały na początku wychodzić na dwór i chodzić po zaspach. Hihi, szybko się z tego wyleczyły i teraz wolą siedzieć w domu w łóżku lub na kaloryferze.

Dzięki inwencji twórczej męża i syna mam za domem igloo i mnóstwo małych tuneli dla samochodzików.

W ciągu tygodnia zdążyłam przeczytać kolejne książki:

Zajączkowska Urszula: „Patyki, badyle” – taka bardziej „filozoficzna” książka o patykach, drzewach, roślinach. Dla mnie najciekawszy rozdział był o pokrzywie.

Kapuściński Ryszard: „Ten Inny” – pożyczyłam od kolegi za jego namową. Niestety nie trafiła książka w mój gust. Są to wykłady (5), na szczęście książeczka jest bardzo cienka.

Cyrol Tomasz: „Alfabet podróżnika” – ciekawostki z całego świata na temat miast, podróży, noclegów.

Kolejny tydzień czytam jeszcze:

Fiell Peter, Fiell Charlotte: „Design: Historia projektowania” – lektura na ukończeniu, niesamowicie dużo historii w pigułce, od najstarszych wieków do współczesności. Multum zdjęć, przykładów. Takie książki lubię!


Po raz pierwszy biorę udział w zabawie kartkowej u Ani z bloga http://iwanna59.blogspot.com/

Dla mnie zadanie było trudne z kilku powodów:

- nie robiłam zbyt wiele kartek w swoim życiu,

- nie mam jeszcze papierów, digów, a nawet zwykłej gilotyny. Jednak mam nadzieję, że z czasem pouzupełniam te braki i że nauczę się robić ciekawe kartki. Bo te obecne to takie proste i ubożuchne, ale i tak się cieszę z pierwszej nie czytelniczej zabawy, w której biorę udział.

Wytyczne Ani:

 


Moje karteczki:

 


Jeszcze pochwalę się zimowymi widoczkami i do napisania za kilka dni J