czwartek, 9 kwietnia 2020

Kotki zawieszki


Nie wiem dlaczego te koty są takie niefotogeniczne... Biało-czarny jest uszyty na prezent wg zdjęcia kota jubilatki. W końcu znalazłam patent na wąsy i noski. W drugim kotku doszyłam je nicią i jestem bardziej zadowolona z efektu.
Może w końcu wena do mnie wróci i coś więcej będę szyć niż maseczki i siatki.

poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Anna Seniuk, Magdalena Małecka-Wippich: "Nietypowa baba jestem"Anna Seniuk to ceniona i dobrze znana aktorka. Wulkan energii. Ciekawa byłam jaka jest w rozmowie, czy potrafi niesamowicie opowiadać jak Wojciech Pokora czy Artur Barciś. Czy jest może osobą, która urywa wątek, bo przypomniała się jej kolejna historia. Ta książka zaspokoiła trochę moją ciekawość, ale i tak zostawiła mnie z niedosytem. Widać po rozmowie, że jednak jest to rozmowa matki z córką i że nie zawsze wszystko jest dopowiedziane.

Anna Seniuk postanowiła napisać tę książkę po tym, gdy zrobiła porządki i natknęła się na dokumenty i zdjęcia. Zadedykowała ją swoim dzieciom i wnukom, ale dla fanów to również ciekawa lektura. Możemy z niej się dowiedzieć trochę o dzieciństwie aktorki, o jej macierzyństwie, aktorstwie, spełnianiu marzeń. Jednak dla mnie zabrakło czegoś, może chciałabym poczytać o ciekawostkach ze szkoły, może z planów filmowych (nie tylko o tym, że pierwsza Polsce pokazała się w filmie topless). Nie jestem w stanie określić czego zabrakło, jednak mając porównanie do innych książek w typie wywiad rzeka, wiem, że można znacznie więcej podać anegdot, ciekawostek.

Jednak, mimo tego niedosytu oceniam książkę dobrze, ponieważ jest napisana rzetelnie, jest uzupełniona fotografiami i sama osoba Anny Seniuk jest ciekawa i przyciągająca uwagę.