środa, 16 września 2020

Blogowa zabawa "podaj dalej"

 Pragnę Was dzisiaj zaprosić do zabawy blogowej Podaj dalej. Dzięki uprzejmości Ani z bloga https://bormisdbr.blogspot.com  zostałam obdarowana niesamowitymi prezentami. Sami zobaczcie:


                                               

Tyle kolczyków, notesik, książka, zakładki, kartka i była czekolada :) - wspaniałe prezenty, prawda?                                             

Regulamin zabawy:

- na wysłanie prezentu mam rok,

- obdaruję dwie osoby, które zgłosiły się do zabawy,

- osoby, które otrzymają ode mnie przesyłkę ogłaszają na swoim blogu zabawę Podaj dalej i obdarowują kolejne osoby,

- wysyłka tylko na terenie Polski.

  

Dwie osoby, które zgłoszą się do zabawy otrzymają ode mnie:

- zrobione ręcznie mydełka

- uszytą siatkę/torbę na zakupy lub książki :)

- notesik z haftem

- jakiś drobiazg kupny lub przydasie

- coś słodkiego.

Zapraszam serdecznie!

poniedziałek, 14 września 2020

Drugi tydzień września

 Drugi tydzień września był dla mnie trudny i bardzo stresująco-męczący. Na szczęście wszystko poukładało się mniej więcej po mojej myśli i nie mam na co narzekać J Chyba, że na to, że znowu rozpoczęłam kilka haftów i uszytków i żadnego !!! nie skończyłam L

Udało mi się przeczytać:

- Wiech: „Rodzina Mortusiaków” – nadal uważam, że felietoniki Wiecha bawią, przynajmniej większość. Niestety mam starą wersję, gdzie są nieuwspółcześnione wyrazy, więc czasem chwilę dłużej czytałam jedną stronę, bo wzrok mi się zatrzymywał na dziwnie napisanym słowie.

- Piotr Strzeżysz: „Makaron w sakwach” – rzetelnie opisane wyprawy, jednak jestem przyzwyczajona, że jest w książkach podróżniczych więcej folkloru, anegdot, bajania. Tutaj jak dla mnie jest tego za mało.

- Jakub Małecki: „Rdza” – książka dobra, jednak nie wcisnęła mnie w fotel. Mimo, że była smutna, to jednak w taki sposób, że nie współodczuwałam z bohaterem. Nie wiem czego tu zabrakło lub czy to przez mój ogólny nastrój w tym dniu, ale akurat do tej książki autora nie będę wracać.

- Bekoff Marc, Pierce Jessica: „Dzika sprawiedliwość: Moralne życie zwierząt” – to książka bardziej naukowa niż popularno-naukowa. Wytłumaczenie terminów, opisy przypadków, odniesienia do np. filozofii. Książka ciekawa dla zainteresowanych tematem czy zwierzęta są istotami moralnymi.

W tym tygodniu przyszły też do mnie paczki z resztą zamówień:

 
A dzisiaj kolejna paczka z książkami do przeczytania od koleżanki.

 


A co najbardziej mnie ucieszyło w paczce?

 Byłam w Nojewie jakiś czas temu, gdy kolega dopiero robił na dworcu remont. Teraz można zwiedzać, jechać drezyną, oglądać zabytkowe wagony. Cieszę się, że to miejsce odzyskuje blask i staje się wartym przystankiem w drodze np. do Poznania. Zaznaczam, że kolega ma sporą wiedzę o kolei i dużo różnych eksponatów do oglądania.

Tyle na dzisiaj, czas wziąć się za pracę J Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego tygodnia.