poniedziałek, 4 stycznia 2021

Podsumowanie 28.12.2020 do 03.01.2021r.

To był bardzo udany tydzień. W końcu wróciły siły i chęci i wyhaftowałam małe świąteczne serduszko. A wszystko za sprawą pani doktor, do której trafiłam po wielu tygodniach choroby. Zrobiła mi na miejscu na cito sporo badań i dobrała tak lek, że czuję się nie dość, że o wiele lepiej, to jeszcze na dodatek od tego czasu nie wzięłam żadnej tabletki przeciwbólowej, bo jej nie potrzebuję J

 


W Sylwestra zafarbowałam włosy na ciemny brąz, czyli mój naturalny kolor włosów. Samego zaś Sylwestra spędziliśmy z mężem, synkiem i rodzicami wspólnie. Mąż przygotował 3 różne rodzaje mięs, z czego szaszłyki drobiowe z morelą i cebulą zostały upieczone na grillu. Niebo w gębie J

Od 1 stycznia zdążyłam przeczytać w całości dwie książki:

Witold Szabłowski: "Jak nakarmić dyktatora" 

Bardzo dobry reportaż od kuchni, gdzie jak się okazuje kucharze nie tylko gotują dla pracodawców, ale są też zaufanymi osobami, często wiedzącymi więcej o dyktatorze niż żona. Muszę koniecznie sięgnąć po więcej tekstów pana Szabłowskiego.

Mary Roach: "Gastrofaza" 

Hihi, kto się brzydzi i jest delikatny – raczej niech nie sięga po tą pozycję. Co prawda wszystko jest opisane lekko i ze smakiem, jednak tematyka trawienia i wydalania jest wszech obecna. Mary Roach jak nigdy nie zawodzi i potrafi podać nie tylko statystyki, temat od strony biologii czy chemii, ale podaje również mnóstwo ciekawostek i opisuje różne eksperymenty naukowców.

W Nowy Rok postanowiliśmy przesadzić naszą choinkę, bo w domu było dla niej za ciepło mimo podlewania, gubiła igły. Mam nadzieję, że przyjmie się w nowym miejscu i będzie ozdabiać nasz ogród.

Mam nadzieję, że Wasz Nowy Rok zaczął się dla Was równie dobrze jak dla mnie.

A teraz jeszcze mała prośba, jeżeli ktoś z Was może wspomóc zbiórkę pieniędzy dla małej dziewczynki chorej na SMA, to zróbcie to proszę - dla Was złotówka jest małym wyrzeczeniem, a dla niej oznacza zbliżenie się do celu, do odzyskania zdrowia.

https://www.siepomaga.pl/laura-sma