Podobnie jak Anetta nie lubię się z upałami i ogólnie zbyt dużą dawką słońca, więc u mnie na przekór pogodzie powstała kartka wielkanocna, czyli kojarząca się z wiosną :) Haft jest wykonany mulinami, więc jak najbardziej wpisuje się w konwencję zabawy :)
Wszystkie propozycje tematów na czerwiec znajdują się tutaj
Niestety fotograf ze mnie beznadziejny i nie potrafiłam uchwycić kolorów papierów, dlatego musicie uwierzyć mi na słowo, że baza jest ciemniejszą zielenią, a tło jasną zielenią :)
- Marta Obuch: Metoda na wnuczkę – dobra, chociaż dla mnie
za dużo wszystkiego. Szczególnie za dużo swar rodzinnych.
- Bernardine Evaristo: Dziewczyna, kobieta, inna (NZ)
- Samantha Hay: Dziwni klienci – dla dzieci
- Tomasz Stawiszyński: Spotkanie z filozofią – dla dzieci,
fajne rozpoczęcie rozmowy z dzieckiem
- George Orwell: Rok 1984 (wydanie ilustrowane) – powtórka,
tł. Dorota Tukaj – piękny język, nie tylko ciekawa fabuła
- Kate Scelsa: Wyznawcy niemożliwego życia – średnia
młodzieżówka. Jak przystało na dzisiejsze czasy, jest tu wszystko: problemy
psychiczne, rodzinne, brak akceptacji, homoseksualizm
- Karolina i Maciej Szaciłło: Jedz i pracuj nad własnym
zdrowiem – dla mnie mało atrakcyjne przepisy
- Magdalena Grzebałkowska: Dezorientacje: Biografia Marii
Konopnickiej – dobrze napisana biografia. Mnóstwo szczegółów, opisów,
zrozumienia bohaterki
- Mark Brake: Teoria „Teorii Wielkiego Podrywu” – jako fanka
serialu przeczytałam z zaciekawieniem, ale jak dla humanisty, za dużo fizyki 😊
- Marta Obuch: Francuski piesek – druga część Łopatą do
serca. Misia, Zuza i Richarda znowu ładują się w kłopoty, a Marchewka i Igła
dziwnie się zachowują
- Irina Dienieżkina: Daj mi! – oceniłam na najniższą ocenę,
bo dla mnie to nie jest rosyjska odpowiedź na kultowe książki o używkach i
życiu młodych dorosłych, jak np. Pamiętniki narkomanki czy My, dzieci z Dworca
ZOO. Przykro mi, ale książka nie jest ani wciągająca, ani dobrze napisana.
- Małgorzata Kur: Tajemnica Belli Sofii – książka dla
młodszych nastolatków, przygodowo-detektywistyczna, plenery włoskie.
- Marta Obuch: Mąż przez zasiedzenie - całkiem dobrze mi się
czytało ten kryminalny romans.
- Joanna Kuciel-Frydryszak: Słonimski: Heretyk na ambonie –
tutaj na ocenę miał wpływ nie tylko styl autorki, ale też brak wciągnięcia się
w biografię. Dużo informacji, ale czytałam lepsze pozycje
- Melka Kowal: Zwierciadła: autorka, która ma swój kanał na
YT, nie gryzie się w język przy recenzjach, czy dramach z booktoka. Książka
bardzo średnia, mało angażująca czytelnika w fabułę, w sumie już nie pamiętam
treści.
- Wojciech Koronkiewicz: Podlasie zdrowo zakręcone – ta książka
miała potencjał na dobrą czwórkę, ale ma niższą u mnie ocenę ze względu na
niektóre treści wstawione przez autora, które były totalnie niepotrzebne,
zgryźliwe i złośliwe.
I teraz szybko przejdziemy do moich zakupów, żeby nie przedłużać i tak tego tasiemca :)
Dziękuję za pozostawienie komentarza. Życzę Wam spokojnej niedzieli i nadchodzącego tygodnia.



















.jpg)












.jpg)


















